fbpx

İstanbul Montessori Eğitmen Eğitimi

İstanbul Montessori Eğitmen Eğitimi

Kapsamlı bir montessori eğitimi eğitici programlarımız sizi Montessori eğitiminde hayatınızı değiştirecek bir kariyere hazırlayacaktır.

Montessori akademisi olarak hedefimiz yetişkinlerin zengin bir bilgi birikimi ve çocuklar ve ailelerle başarılı bir şekilde çalışabilmeleri  için ihtiyaç duydukları pratik deneyimi geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

2003’den bu yana akademi olarak  titiz, pratik ve derinlemesine Montessori eğitmenliği hazırlığı sunulmuştur. Mezunlarımızın kalitesi, eğitimimizin kalitesini yansıtır: Bilgili ve donanımlı, Montessori ilkeleri ve çocuk gelişimi hakkında kapsamlı bir anlayışa dayanan bir öğretim uygulaması ile eğitimlerimiz devam ediyor.

İstanbul Montessori Eğitici Eğitimi

Montessori öğretmen / eğitici eğitimi dikkate alınarak Montessori sınıfındaki sihri yönlendiren ilkeler hakkında daha fazla şey öğrenmeye hazır mısınız? Bu 252 saatlik kurs, Montessori eğitiminin tarihini, insan gelişiminde temel kavramları, bağımsızlığın ve sorumluluğun gelişimini ve her yaşta öğrenmeyi destekleyen ortamların hazırlanmasında kilit unsurları tanıtmaktadır.

Eğitimlerimizde 60 ın üzerinde temel materyaller gösterilmektedir.

Montessori akademisinden eğitim alan kursiyerler tam donanımlı olarak kursu bitirirler.

MONTESSORI AKADEMİSİ , DOĞRU VE GERÇEK BİR MONTESSORİ EĞİTİMİ VERİR

Montessori Eğitimi Nedir?

Montessori, öz-yönelimli faaliyete, uygulamalı öğrenmeye ve işbirliğine dayalı oyuna dayanan bir eğitim yöntemidir. Montessori sınıflarında çocuklar öğrenmelerinde yaratıcı seçimler yaparken, sınıfta ve yüksek derecede eğitimli öğretmen , sürece rehberlik etmek için yaşa uygun etkinlikler sunar. Çocuklar, dünyanın bilgilerini keşfetmek ve keşfetmek ve maksimum potansiyellerini geliştirmek için gruplar halinde ve bireysel olarak çalışırlar.

Doğru kariyer yolunu seçmek, hayatımızda alacağımız en önemli kararlardan biridir. Montessori öğretmeni, eğitim ve ehliyet gereklilikleri, kişisel yerine getirme, iş talebi, ilerleme olanakları ve maaş gibi dikkate alınması gereken eşit derecede önemli faktörler vardır .

Diğer eğitim veren yerlerden farkımız :

*Doğru bir eğitim kaynağı

*3-5 materyal değil,tüm materyallerin öğretildiği kurslar

*Türkiye’de montessori akımını başlatan firma

*2000 e yakın seminer

*13 yıllık tecrübe

*110 bin kişiye eğitim

*Uluslararası montessori okulları eğitim derneği desteği

*Uzman akademisyenlerden oluşan bir ekip

*Eğitimcilerimiz en az 5000 saat eğitim vermiştir.

Bu güce güvenin..

Hayata yardım edecek öğretmenin eğitimi, fikirlerin öğrenilmesinden çok daha fazla bir şeydir. Karakterin eğitimini içerir; ruhun bir hazırlığıdır. ~ Maria Montessori

Montessori kursuna  kimler katılabilir

Montessori eğitimlerimiz,montessori eğitimini öğrenmek isteyen herkese açıktır. Türkiye’nin her yanından ister online ister yüz yüze katılabilirsiniz.

Nasıl kayıt olabirim

0544-965 1490

0545 965 1490

Geleceğinize fark katın